Start > Strona > Nowinki
Nowa oficjalna strona i forum, komiks, odp. na zarzuty społeczności
21 sierpień, 2011 przez
Bashiok dał znać na forum, że nowa oficjalna strona społecznościowa oraz forum Diablo 3 nadejdą "naprawdę wkrótce", na pewno przed startem beta testów. Zastanawiacie się zapewne kto będzie mógł pisać na takim forum skoro nikt z nas nie ma jeszcze licencji Diablo 3 czy bety Diablo 3 - jak tłumaczy Bash, początkowo na forum wypowiadać się będą mogły jedynie osoby mające licencje gier World of WarCraft czy Starcraft 2. Pozostałe licencje gier takich jak pierwszy StarCraft, Diablo 2 i dodatki lub też WarCraft 3 nie będą brane pod uwagę z tej racji, że nowe strony społecznościowe są częścią nowego battle.net 2.0. Z tej właśnie przyczyny Blizzard nie zamknie obecnych for do czasu premiery Diablo 3 tak aby osoby posiadające licencje drugiej części Diablo miały możliwość komentowania nowinek.
Naturalnie padło także pytanie dotyczące tego jak wyglądać będzie sytuacja po wyjściu beta testów - Bashiok tłumaczy, że Blizzard nie ograniczy wtedy dostępu do forum jedynie wąskiej grupie beta testerów, która wówczas dostanie specjalne fora dostępne jedynie dla nich.
Nadeszły nowe informacje na temat ogłoszonego podczas Comic-Con 2011 w San Diego komiksu "Sword of Justice" osadzonego w uniwersum Diablo. Podczas pokazu na wcześniej wymienionych targach Blizzard zaprezentował jedynie szkic okładki, teraz natomiast dzięki serwisowi BlizzPlanet dostajemy wersję ostateczną i pokolorowaną. Oprócz tego dowiadujemy się, że komiks został ostatecznie nazwany "Diablo #1" i będzie jedynie pierwszą częścią serii, która składać się będzie łącznie z 5 części. Fabuła komiksu skupia się na przygodach Jacoba, który uciekł ze swojej ojczyzny na północy, ścigany przez swoich pobratymców za zbrodnię morderstwa. Prowadzony wizjami starożytnego proroka, Jacob odkrywa swój los w pustynnej jaskini stojącej u stóp góry wyżłobionej na dwie części przez miecz Archanioła Tyraela. Autorem komiksu jest Aaron Williams, natomiast okładki - Joseph Lacroix. Data premiery przewidywana jest na 23 listopada 2011 roku.
Na koniec warto wspomnieć o wywiadzie Jaya Wilsona dla pcgames.de, w którym nie dowiadujemy się niczego szczególnego jednak warte odnotowania są odpowiedzi (w wielkim skrócie) na 3 najczęstsze zarzuty wobec deweloperów Diablo 3 od czasu wielkich ogłoszeń 1 sierpnia.
Więcej w rozwinięciu newsa.