Archiwum Nowinek - rok 2007


(od nowszych do starszych)


NOWE OFERTY PRACY U BLIZZARDA

Chociaż ogłaszanie naboru pracowników u tak dużej firmy jaką jest obecnie Blizzard to nic dziwnego, ciekawość budzą dwa fakty z tym związane. Miejsca na nowe pozycje w firmie zostały bowiem ogłoszone dzisiaj, dzień u Amerykanów jako Halloween, a który z produktów Blizza może budzić największą grozę, godną tego święta, jak nie sam Pan Grozy? Stanowiska związane są z projektem, który firma z Irvine określa jako "Top Secret". Nowe osoby miałyby zająć się projektowaniem grafiki 3D oraz programowaniem detekcji kolizcji w "Next-Gen MMO". Blizzard najwyrazniej pracuje nad czymś, o czym nie jest jeszcze gotowe mówić.sinned ( 31 października, godz. 18:14 )CHALLENGE - O KNAAKU ORAZ SIN WAR

Pojawił się numer czasopisma o e-sporcie i MMO, Challenge, w którym przeczytać można (moją ;) recenzję trylogii Sin War oraz notkę biograficzną Richarda A. Knaaka - w jakich dziełach się zaczytywał, jak zaczynał i jak brzmi jego drugie imię ;). Poza tym m.in. relacja z World Cyber Games i preview Mythos, które czerpie garściami z Diablo. Challenge do kupienia jest w sieciach Relay i Inmedio (centra handlowe), pełna lista tutaj.

Ponadto, nowy obrazek (dzięki, Arni1000) do działu Fake.

sinned ( 11 października, godz. 18:24 )STRESZCZENIE BIRTHRIGHT

Kilka(naście?) osób prosiło mnie o streszczenie Sin War. Fabułą pierwszego tomu tej trylogii poznać możecie tutaj. Dodałem również dwie nowe "fałszywki" do działu Fake.

sinned ( 24 września, godz. 14:44 )WYWIAD Z KNAAKIEM

Podczas wizyty Richarda A. Knaaka na imprezie Istrocon w Bratysławie, pisarz udzielił wywiadu, w którym poza dziesiątkami pytań o książkach Warcraft i Dragonlance, odpowiedział na jedno pytanie bezpośrednio związane z Diablo 3. Pan Knaak zapytany, trochę podstępnie, "czy ma jakieś postaci w grze Diablo 3", odpowiedział, z kamienną twarzą, że nie może nic na ten temat mówić. Kluczem do otworzenia ust Richarda okazały się pytania związane z serią książek o Diablo.

Wspomniał m.in., że nie należy pytać "czy" pojawi się następne Diablo, ale "kiedy" i to "maksimum, co może powiedzieć". "świat (Diablo) pozostanie żywy", dodał. Pan Knaak powiedział również, że to, o czym pisze, zależy od Blizzarda, a nie od niego (nie może ot tak sam napisać opowiadania, chociaż ma mnóstwo pomysłów). Oznacza to, że Blizz "zlecił" Richardowi napisanie całej trylogii o podwalinach Diablo. Co więcej, trwają dyskusje nad kolejnymi rzeczami, ale nie może wchodzić w szczegóły. Sądzi również, że zobaczymy jeszcze wiele książek o tematyce Diablo, nie tylko od niego. Stwierdził, że może o niektórych rzeczach mówić tylko w określonym czasie, obowiązuje go bowiem umowa o nieujawnianiu informacji. Więcej (+ oryginalne i przełożone na polski cytaty) zostały zgromadzone w dziale Fakty.

sinned ( 17 września, godz. 05:05 )AKTUALIZACJA - HYDRA i SIN WAR

Strona doczekała się kolejnej aktualizacji. W dziale Teorie pojawiły się informacje dotyczące Hydry, o której pisałem w nowinkach 11. września. Doszedł również zupełnie nowy artykuł, traktuje on o serii książek Sin War. Można przeczytać krótką notkę o autorze oraz dowiedzieć się, co oferują książki tej trylogii. Jeśli macie ochotę na przeczytanie ich streszczenia, wyślijcie mi maila - mógłbym przedstawić historię w skrócie, ponieważ wspomiane pozycje są do kupienia wyłącznie w języku angielskim i niemieckim. Zapraszam do czytania.

sinned ( 15 września, godz. 18:33 )LOSOWE TŁO

Dodane zostało drugie tło do strony. Zmienia się ono losowo ze starym przy każdym otworzeniu strony lub kliknięciu na wewnętrznego linka. Na nowym obrazku znajduje się Tyrael. Możliwe, że z czasem dodane będą jeszcze inne tła.

sinned ( 13 września, godz. 20:11 )TAJEMNICZA HYDRA

Jak wiadomo, Blizzard obecnie pracuje nad trzema projektami. Jeden z nich to World of Warcraft, drugi to StarCraft 2, a trzeci nie został jeszcze ogłoszony. Podczas Game Developers Conference redaktorzy serwisu The Inquirer mimowolnie usłyszeli jak jeden z developerów Blizzarda w rozmowie z drugim wspomina o tym, że pracuje nad projektem Hydra. Wysoce prawdopodbne, że jest to tylko kryptonim produkcji - StarCraft 2 przed ogłoszeniem nazywany był przez Blizzard projektem Meduza. Czym jest Hydra? Może tym, na co wszyscy czekamy?

sinned ( 11 września, godz. 14:38 )DIABLO 3 MMO? KILKA RZECZY NA TO WSKAZUJE

Diablo 3 nie ogłoszono na tegorocznych targach w Lipsku, zatem przyjdzie nam jeszcze jakiś czas poczekać na ten legendarny moment. Tymczasem Blizzard ustami Jeffa Kaplana wyjawił, że istnieje możliwość na kolejną grę MMO, ale czy będzie to WoW2 czy pozycja z innej serii nie wyjawił. Dzisiaj pojawiły się nowe pozycje pracy na stronie Blizza, wszystkie związane są z 'Next-Gen MMO'. Ponadto, na Game Developers Conferencu w Austin Blizzard zatrudniać będzie nowych ludzi. Cytat Kaplana i notka o stanowiskach wkrótce zostaną dodane do działu Fakty i Teorie.

sinned ( 31 sierpnia, godz. 19:29 )TARGI W LIPSKU - OSTATNIA SZANSA

Zbliżające, rozpoczynające się już za kilka dni targi gier w Lipsku, które są równie ważną imprezą co Tokio Game Show czy nawet E3, to praktycznie ostatnia szansa dla ogłoszenia Diablo 3 w tym roku. Jeśli Blizzard nie ogłosi trzeciej części wtedy, to prawdopodobnie przyjdzie nam czekać do następnego E3 lub BlizzConu. Czy to właśnie podczas tegorocznej imprezy w Lipsku czeka nas jakieś większe ogłoszenie związane z Diablo? Miejmy nadzieję.

sinned ( 20 sierpnia, godz. 14:01 )